Archeologie ~ Geschiedenis ~ Folklore
information and 
orders vragen & bestellingen      zoeken in onze catalogi      zoektips      Zolderman home

Koning Dagobert I (7e eeuw)

ANONIEM; Anno Domini 1980 ~ het jaar 1980 in woord en beeld; Vuurbaak, 1981; geb, schutblad gumsporen, foto's, 240 pp; Nederland jaaroverz.; € 4,50

ANONIEM; Gids voor de verzameling van Egyptische beeldhouwwerken; Rijksm. Oudheden, 1961; gelijmd, ills, lichte knik in papier; Egypte; € 3,00

ANONIEM; Het aanzien van 1969; Spaarnestad, 1972; geb, foto's, p.7 ezelsoor, 240 pp; jaarboek; € 4,00

ANONIEM; Het aanzien van 1970; Spaarnestad, 1970; geb A4, omslag niet gaaf en wat verschoten, foto's, 190 pp; jaarboek; € 2,50

ANONIEM; Het aanzien van 1970; Spaarnestad, 1971; geb, foto's, 240 pp; jaarboek; € 4,00

ANONIEM; Het aanzien van 1981; Amsterdamboek, 1982; brochure, 16 pp; jaarboek; € 2,50

ANONIEM; Het aanzien van 1983; Spaarnestad, 1970; geb A4, wat roestvlekjes, foto's, 240 pp; jaarboek; € 4,00

ANONIEM; Speurtocht door het verleden ; Reader's D, 1986; geb, ills, 320 pp; mysteries door de eeuwen heen; € 7,50

ANSTADT, MILO; De Bezetting 1 (Opkomst Nationaal Socialisme - Februaristaking); Querido, 1962; pkt, roest op enkele pp, ills, 224 pp; tweede wereldoorlog; € 2,00

APPEL, LEA; Het brood der doden ~ Geschiedenis en ondergang van een joods meisjes-weeshuis [ Amsterdam ]; B&K, 1982; pbk, ills, 112 pp; joodse gesch; € 5,00

BAKKER, BERT + D.H. COUVEE J. KASSIES (RED.); Visioen en werkelijkheid * de illegale pers over de toekomst der samenleving; Daamen, 1963; pbk, 316 pp; uit illegale pers; € 4,50

BALEN, W.J. VAN; Nederlands voorhoede; A'damse Boek- en Crt.mij, 1946; geb, band wat verschoten, beetje roest, ills, 226 pp; maritieme gesch; € 5,00

BALKENENDE, W.P.; Ontworsteld leven ~ Een verhaal uit de Reformatie-tijd in de 16de eeuw; Oosterbaan, 1877; gecart, ills, 176 pp; historische roman; € 3,25

BALKENENDE, W.P.; Ontworsteld leven ~ Een verhaal uit de Reformatie-tijd in de 16de eeuw; Oosterbaan, 1877; gecart, ills, 176 pp; historische roman; € 3,25

BALLINTIJN, G.; Rumphius, de blinde ziener van Ambon; De Haan, 1944; geb, wat roest, ills, 192; kolonien; € 5,00

BARNES, MARGARET CAMPBELL; Anna van Cleef; Stok, zj; geb, stofomslag, naam op schutbl, ill, 328 pp, HOOG POSTTARIEF; Engeland; € 5,00

BAROCAS, CLAUDIO; Het oude Egypte; ICOB; geb, 192 pp; oud Egypte; € 10,00

BAUDET, H. & I. J. BRUGMANS; Balans van beleid ~ Terugblik op de laatste halve eeuw van Nederlands-Indie; Van Gorcum, 1984; pbk; Indonesie; € 10,00

BAUDET, H. & I. J. BRUGMANS; Balans van beleid ~ Terugblik op de laatste halve eeuw van Nederlands-Indie; Van Gorcum, 1961; geb, stofomslag vergeeld, 374 pp; Indonesie; € 10,00

BEAUFORT, HENRIETTE L.T. DE; Gijsbert Karel van Hogendorp; Leopold, 1963 (3e herz dr); pbk, enkele knikjes, 342 pp; Nederland; € 5,00

BEDAF-GOOS. H.F.J.M. E.A.; Dokhaven, van haven tot afvalwaterzuivering; Voorlicht.zuiver.. Zj; geb, foto's, 200 pp; gedenkuitg. Water; € 6,00

BENNETT, RICHARD; A picture of the Twenties; Vista bks, 1961; hardcov, no dustjacket, spine faided, some reststaines, many beautiful photographs, 224 pp; rond 1920, geschiedenis; € 7,50

BERBEN, P.; 20 juli 1944 ~ De aanslag op Hitler; Ned. Boekhuis, zj; geb, z.stofomsl, wat vlekkig op band, verder goed, 230 pp; tweede wereldoorlog ; € 9,00

BERGE, A.P. VAN DEN; Waterschapspeilingen; Unie waterschapp. 1987; pbk, foto's, 176 pp; nederland; € 3,50

BERKELBACH VAN DER SPRENKEL, J.W.; De pelgrimstocht der menschheid ~ Geοllustreerde wereldgeschiedenis van de oudste tijden tot op heden; De Haan, zj (1e dr, 1935); geb, band verkl, minieme roestvlekjes, zw-w en ingeplakte kleuren ills, register, 744 pp, HOOG POSTTARIEF; wereldgeschiedenis; € 9,50

BERVOETS, J EN R.CHAMEAU(INLEID.); Het Dagboek van Alexander Ver Huell 1860-1865; onder Auspicien van Gelderse Bloem, 1985; pbk, rug met wat schade en op snee onderaan, l.gebruikssporen, ills, 232 pp; Ned. Geschiedenis; € 7,50

BIANCHI, H.; Politiek en criminaliteit; Kok, 1992; pbk, knikje in omslag, 128 pp; politiek; € 3,00

BLAAUW, J.W.H. E.A.; Geen plek om het hoofd neer te leggen; Ten Have, 1983; pbk, bibl.signatuur, 160 pp; Israel; € 3,00

BLITZER, CHARLES; Bloeiperioden der mensheid ~ De eeuwder koningen ; Parool / Time-Life, 1967; geb, linnen rug +strook, ills, 190 pp; geschiedenis, zonnekoning, 30jarige oorlog,; € 6,00

BLOEMERS, J.H.F. &A; Verleden land; Meulenhoff, 1981; geb, s.o. goed, tekst in pen op schutblad, ills, 192 pp; archeologie; € 8,00

BLOKKER, JAN / JAN BLOKKER JR. EN BAS BLOKKER.; Het vooroudergevoel ~ De vaderlandse geschiedenis ~ Met schoolplaten van J.H. Isings; Contact, 2005; Geb (linnen)+ stofomsl(kl.scheurtje) veel afb.230 pp; Nederlandse geschiedenis / schoolplaten; € 14,50

BLUMENSON, MARTIN; De bevrijding ~ serie: De Tweede Wereldoorlog; Time-Life, 1981; geb, z.stofsl. foto's, vlekjes op snee, iets sleets op hoekjes, 208 pp; tweede wereldoorlog; € 9,00

BOOY, THIJS; De levensavond van Koningin Wilhelmina; Ten Have, 1965; geb, stofomlag besch, foto's, 288 pp, HOOG POSTTARIEF !; koningshuis; € 6,00

BOOY, THIJS; Het is stil op het Loo…; Have, ten, 1963; geb, foto's, 210 pp; koningshuis; € 6,50

BOSI, R.; The Life and Times of Cortes; Hamlyn, 1969; hardc, dj reasonable, ills, 76 pp; maritieme gesch; € 5,00

BOSSENBROEK, MARTIN; De Meelstreep ~ Terugkeer en opvang na de Tweede Wereldoorlog ; Bakker, 2001; geb+stofomsl, zeer netjes, afb, 688 pp, HOOG POSTTARIEF; tweede wereldoorlog; € 10,00

BOUSEMA-VALKEMA, A.G.; Valk, de Valk, Valkema ~ 16 generaties nakomelingen van Valck Wolters; Actief, 1998; geb. in linnen, 2 leeslinten, foto's, 640 pp+supplemnt.engl.tanslation, HOOG POSTTARIEF; familie Valk / Valkema, genealogie; € 45,00

BRENDGEN, J.H.J.; Belevenissen van een K.N.I.L.-officier in de periode 1942-1950 ~ Militaire ervaringen vσσr en bij politiλle acties. ; ; pbk, foto's, situatieschetsen, 148 staat: netjes ; politionele acties na WOII; € 7,50

BROOKE, CHRISTOPHER; De middeleeuwse samenleving; de Haan, 1974; pbk, ills, reststaines, 144 pp; geschiedenis / middeleeuwen; € 5,00

BROUWER, J.; Montigny ~ Afgezant der Nederlanden bij Philips II; Meulenhoff, 1941; geb, minieme roest op snee en schutbl, exl, ills, 238 pp; geschiedenis; € 7,50

BROUWER, JOHAN; Philips Willem ~ De Spaansche Prins van Oranje; Thieme, zj; geb, zonder stofomslag, vergeeld, 390 pp; geschiedenis oranjes; € 4,50

BROWN, DEE; Bury my heart a Wounded Knee ~ An Indian history of the american West; Bantam, 1970; pktbk, worn back, name + exlibr, photogrs; Amerikaans Indiaanse geschiedenis; € 3,50

BURKIJ-BARTELINK, A.; Antiek speelgoed; v. Dishoek, 1966; gecart, softcover, rug+hoekjes wat sleets, exlibr, zwartw.ills,+foto's, 104 pp, goed; geschiedenis / speelgoed; € 5,00

BURLAND, C.A.; Peoples of the Sun; Book Club, 1976; geb, ills, exl & naam, 240 pp; N. Amerika; € 6,00

CALLISON, BRIAN; Zij kwamen bij het ochtendgloren; Bruna, 1994; pkt; roman / 2e werledoorlog; € 3,50

CAPART, JEAN & G. CONTENAU; L' Egypte des Pharaos & L'Asie Occidentale Ancienne; Hachette, 1936; geb, 336 pp; Orient Ancien; € 5,00

CARSTENS, A.L.; De band tussen Oranje-Nassau en Nederland; Ned. Vereeniging voor Druk- En Boekkunst, 1948; geb, wapen in gouddruk, band wat vergeeld, los in de band, papier licht gewelfd door vochtinwerking maar geen waterschade, 2 ills, losse bijlage: stamboom, nr 142/700, 24 pp; koningshuis; € 10,00

COOLHAAS, W. PH.; Controleur B.B. ~ Herinneringen van een jong nestuursambtenaar in Nederlands-Indiλ; HES, 1985; pbk, flappen, foto's, 240 pp; Nederlands Indie, Indonesie; € 7,50

CORTI, EGON CAESAR; Pompeii en Herculaneum : hun ondergang en herrijzenis; Oosthoek, 1944; geb, geill, roestvlekken, 266 pp, HOOG POSTTARIEF; geschiedenis; € 8,50

COTTRELL, L.; The Bull of Minos; London: Pan, 1973; pkt, foto's; archeologie; € 2,50

CRUYS VOORBERGH; Erfenis van eeuwen ; AP, 1942; geb, stofomslag matig, ills, 236 pp; klederdracht / kruissteekjes / folklore; € 12,50

DAHRENDORF, RALF; Der Liberalismus und Europa; Piper, 1979; pbk, 150 pp; politiek; € 4,50

DAMSTE, R.A. EN CH.A. COCHERET; Herrezen Nederland 1945 - 1955; Nat.5 mei comite; pbk, foto's, gebruikssporen en knikjes, 128 pp; nederland na tweede wereldoorlog; € 4,50

DEKKER, MAURITS; Oranje ~ En de opstand der Nederlanders / En Alva's tyrannieke bewind / En de geboorte der Nederlanders (3 dln.); Querido, 1945; 3 dln geb, vergeeld, roestvlekkig, HOOG POSTTARIEF; geschiedenis oranjes; € 12,00

DEKKERS, P.; Heilige strijd ~ Israel - Palestina; Trouw, 2000; pkt Rainbow; Midden Oosten; € 2,50

DEKKERS, P.; Heilige strijd ~ Israel - Palestina; Trouw, 2001; pkt Rainbow; Midden Oosten; € 2,50

DEURSEN, A. TH. VAN; Hel en hemel ~ Het kopergeld van de Gouden Eeuw; Van Gorcum, 1980; pbk, stickertje op rug, 148 pp; geschiedenis; € 4,50

DEURSEN, A. TH. VAN; Het dagelijks brood ~ Het kopergeld van de Gouden Eeuw; Van Gorcum, 1978; pbk, minieme besch aan rug, 158 pp; geschiedenis; € 4,50

DIJK, ALFRED VAN; De Boer ~ De koe en onze zuivelindustrie ~ Leven van het boerenland; Elsevier, 1983; geb 4o, stickertje op rug, rijk geillustreerd, 160 pp; landbouw; € 7,00

DOLLINGER, HANS (BIJEENGEBRACHT DOOR); Geschiedenis van de Eerste Wereldoorlog in foto's en documenten. Sesam derde dl. 1915 (inleid.G.B.J. Hilterman); Bosch, 1968; zw.wit foto's, netjes; geschiedenis; € 3,50

DOLLINGER, HANS (BIJEENGEBRACHT DOOR); Geschiedenis van de Eerste Wereldoorlog in foto's en documenten. Sesam vierde dl. 1916 (inleid. G.B.J. Hilterman); Bosch, 1968; zw.wit foto's, netjes; geschiedenis / speelgoed; € 3,50

DOLLINGER, HANS (BIJEENGEBRACHT DOOR); Geschiedenis van de Eerste Wereldoorlog in foto's en documenten. Sesam vijfde dl. 1917 (inleid.G.B.J. Hilterman); Bosch, 1968; zw.wit foto's, netjes; geschiedenis; € 3,50

DOLLINGER, HANS (BIJEENGEBRACHT DOOR); Geschiedenis van de Eerste Wereldoorlog in foto's en documenten. Sesam zesde dl. 1918 (inleid. G.B.J. Hilterman); Bosch, 1968/69; zw.wit foto's, netjes; geschiedenis; € 3,50

DOMELA NIEUWENHUIS, F.; Vertellingen voor het volk; Spreeuw, 1982; gelijmd, omslagscheur met rug, gebruikssporen, recyclepapier, tek.Jan Vlasveld, 152 p; geschiedenis / anarchisme; € 4,50

DRIJVER, F.W.; Folklore ~ Een speurtocht in de ongeschreven geschiedenis van het Nederlandsche volk; Amsterdamse Boek- en Courantmaatschappij, zj; pbk, zw/w ills, 184 pp; folklore; € 6,00

DUBY, GEORGES; Willem de Maarschalk of de beste Ridder ter Wereld; Elsevier, 1986; pbk, 160 pp; middeleeuwen; € 7,00

ELANDS, M., R. VAN GILS, B. SCHOENMAKER.; De geschiedenis van 1 Divisie 7 December 1946-1996; SDU, 1996; geb+stofomsl, foto's, 366 pp; Indie / Indonesie; € 25,00

FABRE-LUCE, ALFRED; Het proces Charles de Gaulle; Stok, zj; geb, stofomslag redelijk, foto's, 228 pp, HOOG POSTTARIEF; Frankrijk; € 4,00

FASSEUR, C.; Wilhelmina ~ De jonge koningin; Olympus, 2003; pbk, foto's, als nieuw, 646 pp, HOOG POSTTARIEF; koningshuis; € 11,50

FISHER, H.A.L.; A History of Europe; Arnold, 1946; hardc, 1302 pp; Europa; € 6,00

FORBES, J.D.; The Chicanos of Aztlan; Fawcett, 1973; pkt; Latijns Amerika; € 3,00

FOWLER, KENNETH; The age of Plantaganet and Valois; Ferndale, 1980; hardc, 2 dents in dj and cover, ills, 208 pp; 1150-1500; € 15,00

FRANK, ANNE; Das Tagebuch der Anne Frank; Fischer, z.j. jaren 60; voorplat met scheur en kreukel ook knikje in hoek,fr.p. ontbreekt, prima leesbaar; jodendom; € 4,00

FRANK, ANNE; Journal (dagboek, franse taal); Calmann, 1950; pkt,knik omslag; tweede wereldoorlog; € 2,25

FRANK, ANNE; The Diary of Anne Frank; Pan bks, 1958; pktbk, bit worn cover +spin, photogrs; Jewish life in Second World War; € 4,50

FRANK, ANNE (OVER): STEENMEIJER, ANNA G; Weerklank van Anne Frank; Contact, 1970; geb+beschadigd stofomsl., gebruikssporen, omslag met vochtkringen, naam fr.p, foto's, 120 pp; tweede wereldoorlog; € 4,50

GALEN, H.; Mimigernaford - Monasterium; Aschendorff, 1984; losse bladen in map, ills; Munster (Du) middeleeuwen; € 3,00

GALEN, J.J. & HERMAN VUIJSJE; 100 jaar Drees; Haan, 1986; pbk, vlekjes fr.pag + op snee, fot0's, 220 pp4,; politiek; € 4,00

GALEN, J.JANSEN VAN; Drees wethouder van Nederland; Sijthof, 1980; pkt, iets vies op hoeken; politiek; € 4,50

GIARDINI, CESARE; The Life and Times of Columbus; Hamlyn, 1967; hardc, dj reasonable, ills, 76 pp; maritieme gesch; € 5,00

GIBBS-SMITH, CHARLES H.; Beeldverhaal aan de wand ~ Het tapis de Bayeux [ tapijt ]; Unieboek, 1973; geb, naam op schutblad, zw-w & enkele kleuren ills, 54 pp; tapijt Bayeux; € 4,50

GILBERT, BIL; The Trailblazers; Time-Life, 1973; geb, ills; N. Amerika; € 7,50

GILBERT, MARTIN; Churchill ~ A photographic portrait; Penguin, 1974; pbk, many splendid historical pictures, ; staatsman / Engeland; € 7,50

GOES VAN MATERS, M. VAN DER; Worsteling der Vrijheid; AJC, 1935; geniet, omslag roestvlekkig en sleets met knikjes, nietjes ook met roest, ills. Fre Cohen, 15 pp; geschiedenis / soscialisme / jeugdbeweging; € 4,50

GRAVES, ROBERT; Dat hebben we gehad ~ Goodbye to all that ~ Orologsdomein; Arbeiderspers, 2002 (3e druk); geb, geen s.o., enkele vlekjes op rug en snee, verder goed, 410 pp, HOOG POSTTARIEF; eerste wereldoorlog; € 15,00

GROENDIJK, ALBERT; Willem de Zwijger; Kadmos, 1984; gelijmd, tekst titelp, foto's, 64 pp; vaderlandse geschiedenis, boekje tv-serie; € 3,00

GRONER, ALEX; American business & industry; American Heritage, 1972; geb(weervlekjes op band)in cassette, foto's, ills, 384 pp, HOOG POSTTARIEF ; geschiedenis Amerika (engelstalig); € 7,50

GURNEY, O.R.; The Hittites ~ A summary of the art, achievements, and people of Asia Minor during the sec.millenium B.C., as discovery by modern excavations; Penguin, 1952; pkt, withered cover+inside, pictures, reasonable seconhand; geschiedenis hetieten; € 2,50

HAAN, TJAARD DE; Onze volkskunst ~ Eten en drinken, koekplanken, knipprenten, volksgeloof en bijgeloof, klederdrachten, wagens, sjezen en arren, volksprenten, kinderfolklore, wooncultuur, spel en dans, stiepeltekens en geveleinden; Elsevier, 1979; geb + stofomsl, naam schutblad, foto's, 320 pp, HOOG VERZENDTARIEF ; volkkunst; € 10,00

HAMMELBURG, SIMON; Kaddisj voor Daisy ~ Herinneringen van Holocaust--overlevenden en hun kinderen; Kok, 1996; pbk, 200 pp; joodse roman / tweede wereldoorlog; € 7,00

HAZELHOFF ROELFZEMA, ERIK; Soldaat van Oranje 40/45; Stok, zj (17e dr.); pbk, gebruikssporen, rug wat verschoten,voorw. Pr.Bernard, originele foto's, 256 pp, HOOG POSTTARIEF; tweede wereldoorlog roman; € 6,00

HAZELHOFF ROELFZEMA, ERIK; Soldaat van Oranje zwaait af; ZHU, 1979; pbk, wat gebruikssporen, 214 pp; tweede wereldoorlog roman; € 4,00

HEIDE, G.D. VAN DER; Archeologie van het zuiderzeegebied ~ Een herdruk uit Antiquity and Survival; Museum scheepsarcheologie Ketelhaven, z.j.; gelijmd, gebruikssporen, ills, foto's, 68 pp; archeologie Zuiderzee; € 6,00

HELSDINGEN, W.H. VAN E.A.; Daar werd wat groots verricht…. Nederlandsch-Indiλ in de xxste eeuw; Elsevier, 1941; geb, band aan hoeken geblutst, ills, 528 pp; Ned Indiλ; € 5,00

HERENIUS-KAMSTRA, ANS; De prins der Nederlanden ~ Bernard 75 jaar ~ Het actieve leven van een bijzonder man; Zomer & Keuning, 1986 ; geb, z.stofomsl, foto's, 192 pp, goed exempl.; groot fotoalbum met een levensbeschrijving; € 7,00

HERZBERG, ABEL J; Amor fati ~ Zeven opstellen over Bergen-Belsen; Moussault, 1965; pbk, naam fr.p., 102 pp; opstellen WO II; € 5,00

HOEK, K. A. (EINDRED.) VAN DEN EN J. PREGER (HOOFDRED.); De landing in Normandie ~ serie Tweede wereldoorlog; Lekturama, 1978; geb, s.o., naam binnenz. omsl, foto's, ills, 144 pp; tweede wereldoorlog; € 5,00

HOEK, K. A. (EINDRED.) VAN DEN EN J. PREGER (HOOFDRED.); De Slag om Arnhem ~ serie Tweede wereldoorlog; Lekturama, 1978; geb, s.o., foto's, ills, 144 pp; tweede wereldoorlog; € 5,00

HOEK, K. A. (EINDRED.) VAN DEN EN J. PREGER (HOOFDRED.); Het Ardennen Offensief ~ serie Tweede wereldoorlog; Lekturama, 1978; geb+s.o., vergeeld op snee, foto's, ills, 144 pp; tweede wereldoorlog; € 3,50

HOEK, K. A. (EINDRED.) VAN DEN EN J. PREGER (HOOFDRED.); Verraad en Verzet ~ serie De Tweede wereldoorlog; Lekturama, 1978; geb.z/stofomsl, naam binnenz.omsl, foto's, ills, 144 pp; tweede wereldoorlog; € 5,00

HUGENHOLZ, F.W.N; Ridderkrijg en burgervrede ~ West Europa aan de vooravond van de Honderjarige oorlog; De Haan, 1987; pbk, foto's, ills, 182 pp; geschiedenis; € 4,50

HULZEN, JOH. VAN; Onze Indische geschiedenis; Kok, 1938; geb in linnen, omsl.verkleurd, inh.roestvlekjes, ills.M. van Meeteren Brouwer, 310 pp, HOOG POSTTARIEF; Ned. Indie; € 7,50

IJZEREN, J. VAN; Geschiedenis der Klassieke literatuur; Spectrum, 1958; 2 pkts, reparatie aan rug dl ii; klassieke oudheid; € 4,00

JONES, MALDWYN A.; Destination America; Weidenfeld, 1976; geb+stofomsl (beschadigd), veel foto's, 256 pp; emigratie / Amerika; € 8,50

JONG, L. DE; De bezetting dl 1; Querido, 1961; pkt, knik + scheurtje in omslag, ills; tweede wereldoorlog; € 1,25

JOUSTRA, A EN ERIK VAN VENETIE; Ruud Lubbers, manager in de politiek; Anthos, 1989; pbk, 294 pp; politiek; € 5,00

KANNER, ISRAEL ZWI; Nieuwe Joodse Volkssprookjes; Elmar, zj; gecart, 190 pp; folklore; € 4,50

KENNAN, GEORGE F.; Russia and the West Under Lenin and Stalin; Little, Brown, 1961; hardc, dj reasonable, 412 pp; Sowjet Unie; € 7,50

KERENYI, KARL; Griekse godensagen; De Haan, 1973; pbk, foto's, 246 pp; griekse sagen; € 5,00

KERENYI, KARL; Griekse heldensagen; De Haan, 1973; pbk, foto's, 178 pp; griekse sagen; € 5,00

KEUTER, JAN B. EN GERRIT BRINKMAN; Koniging der Nederlanden; Kok, zj; geniet, foto's, 32 pp; koningshuis / jeugduitgave; € 2,00

KING, C.S.; …en ik zag het beloofde land; Ten Have, 1984; pbk, bibl.sign.; Martin Luther King; € 3,50

KING, MARTIN LUTHER; Rosa stond niet op ~ Geweldloze opstand in Montgomery; v. Loghum, 1959; geb + vlekkig stofomsl, f238 pp; geweldloze opstand; € 2,50

KING-HALL, STEPHEN; Western civilization and the far east; Methuen, 1924; bnd, maps, ills, worn condition, brown spots, 386 p, HIGH POSTAG-EAMOUNT; civilization and history; € 5,50

KIRCHNER, GOTTFRIED; Schatkamers van het verleden ~ Expedities naar het onbekende; Teleac 1997; geb, als nieuw, ills, 240 pp; geschiedenis; € 5,00

KITTO, D.F.; De Griekse beschaving; De Haan, 1972; pbk, foto's, 216 pp; Griekenland; € 5,00

KLEIJNTJENS, H.H. KNIPPENBERG ; Van Goden en Helden; JB Wolters, z.j. (5e dr.); lgeb(linnen) ills.omsl.C.Jetses, bnd.met vaag stempel en vlekken en beschadigd linnen (sleets), paar ezlesoren, foto's, ills, 270 pp; griekse geschiedenis; € 3,50

KOCH, H.W.; Europa in oorlog 1618-1815 ~ De opkomst van de moderne oorlogvoering ; Sijthoff, 1982; geb 4to, s.o., ills, register, 256, goed; Europa; € 10,00

KOOIMAN, J.; Van Juliana tot Juliana ~ 25-jarig regeringsjubileum van Koningin Juliana; Vuurbaak, zj; geb, met roestvlekjes, foto's, 52 pp; koningshuis; € 1,75

KORTHUYS, PIET; De dagen onzer jaren + Ga uit uw land, een roman van Piet Korthuys alsmede een kroniek in foto's en tekst van het geen in ons land en in de wereld gebeurde in de periode van 1 oktober 1955 tot 30 november 1956. ; Bosch, 1956; geb, scheefgelezen, schutbladen, ezelsoor, vochtkringen, 256 pp, foto's; roman + historie; € 5,00

KRISTEL, CONNY (RED.).; Binnenskamers ~ Terugkeer en opvang na de Tweede Wereldoorlog ~ Besluitvorming; Bakker, 2002; geb+stofomsl, zeer netjes, afb, 432 pp, HOOG POSTTARIEF; tweede wereldoorlog; € 10,00

KRISTEL, CONNY (RED.).; Polderschouw ~ Terugkeer en opvang na de Tweede Wereldoorlog. ~ Regionle verschillen; Bakker, 2002; geb+stofomsl, zeer netjes, afb, 448 pp, HOOG POSTTARIEF; tweede wereldoorlog; € 10,00

LAMMERS, FRED; Koningin Beatrix; Hollandia, 1980; geb, foto's, 64 pp; koningshuis; € 3,50

LEAKEY, R.E.; The Making of Mankind; Book Club Ass., 1977; bnd+dustj, exlib, photogr, 264 pp; orsprong mens; € 5,00

LEAKEY, R.E.AND R. LEWIN; Origins ~ What New Discoveries Reveal about the Emergencies of our Species and its Possible Future; Book Club Ass., 1982; bnd+dustj, exlib, photogr, 256 pp, HIGH POSTAGE; orsprong mens; € 5,00

LEAKY, RICHARD E.; Op het spoor van de mens; Spectrum, 1981; geb + stofomsl(l. geknikt), foto's, 250 pp; oorsprong mens; € 5,00

LEEUWEN, P. VAN; 40 jaar buizen [buizenhandel]; (Zwijndrecht), 1964; geb, geen s.o., foto's, scheurtje in achterschutblad, 72 pp; wegenbouw, jubilieumboek; € 7,50

LUBIS, MOCHTAR; Het land onder de regenboog ~ De geschiedenis van Indonesie; Sijthoff, 1979; geb+stofomsl(kleine scheurtjes), folio form.,zeer netjes, vele ills,.+foto's, 208 pp; Indonesie / geschiedenis; € 12,50

LUCAS, HENRY S.; Dutch Immigrant Memoirs and Related Writings; Eerdmans, 1997, revised edition; pbk (2 vols in 1), register, 518 + 610 pp, please contact before ordering for p&p tariff; migration; € 20,00

LUCAS-BUBRETON, J.; De gouden tijd der renaissance; Het Spectrum, 1959; pkt ; geschiedenis; € 2,00

MACDONALD, FIONA; De steentijd ~ de krant van gisteren; Gottmer / Becht, 1999; geb, ills, 32 pp; jeugdboek geschiedenis oermens; € 4,50

MACQUITTY, WILLIAM; Tutankhamun: the last journey; Sphere, 1972; ingenaaid A4, achterzijde omslag licht besch, ills, 68 pp; Egypte; € 4,00

MANNING, A.F.; Onze lage landen ~ De bewoners vanaf de Ijstijd tot heden; M&P, 1982; geb, rijk geill, 320 pp; Nederland; € 8,50

MANVELL, ROGER; De aanslag op Hitler ~ Het komplot van 20 juli 1944; Standaard, zj; gelijmd, deukjes en knikken omslag, gebruikssporen, foto's, 158 pp; tweede wereldoorlog; € 3,50

MARSMAN, R.; Haar werk ging door ~ prinses Juliana in Noord-Amerika; Daamen, 1948; geb, vergeeld, roestvlekkig, foto's, 140 pp; koningshuis; € 6,00

MARTIN, A. VON; Sociologie van de Renaissance; Spectrum, zj (2edr); pkt, slijtage aan rug; Europa; € 2,00

MARTIN, PAUL; European Military Uniforms ~ A Short History; Spring Books, 1967; hardc, dj removed (glued on titlepage), colour plates, 144 pp; uniformen, militaire geschiedenis; € 10,00

MATHE, JEAN; Leonardo's Inventions; Miller, 1980; geb, stofomslag matig, ills, 106 pp; Leonardo da Vinci; € 12,50

MEERDERE AUTEURS; 1920 Uw Geboortejaar; Bookman, 1996; geb, foto's, 80 pp; jaarboekje; € 2,50

MEERDERE AUTEURS; 58 miljoen Nederlanders ~ kaleidoskoop van de vaderlandse geschiedenis; Amsterdamboek, 1977; geb+stofomsl, foto's, 420 pp; geschiedenis hervorming; € 10,00

MEERDERE AUTEURS; De bevrijding in de Oost; Meulenhoff, 1995; pkt; Ned.Indie; € 3,00

MEERDERE AUTEURS; Gruoninga ~ Jaarboek voor genealogie, naam- en wapenkunde. 48e jaargang 2002; St. Gruoninga, 2002; geb, 208 pp, nette staat; genealogie; € 10,00

MEERDERE AUTEURS; Gruoninga ~ Jaarboek voor genealogie, naam- en wapenkunde. 48e jaargang 2003; St. Gruoninga, 2003; geb, 208 pp, nette staat; genealogie; € 10,00

MEERDERE AUTEURS; Israel 40 jaar; Sijthoff, 1988; pbk, bibl.sign.; Israel; € 3,00

MEERDERE AUTEURS; Jaarboek van het Centraal Bureau voor Genealogie en het Iconografisch Bureau dl 50 1996 ~ Nieuw-Nederland in historisch perspectief (Verenigde Staten); Centraal Bureau voor Genealogie, 1996; geb, ills, 288 pp; genealogie; € 8,00

MEERDERE AUTEURS; Ministerraad 1989 ~ Het derde kabinet - Den Uyl vergadert; Van Gennep, 1979; pbk, 168 pp; politiek; € 4,50

MEERDERE AUTEURS; Wie? Wat? Waar? 1967; NvhN, zj; pkt, ills, paar ezelsoortjes, 288 pp; jaarboekje; € 3,50

MEERDERE AUTEURS; Wie? Wat? Waar? 1971; NvhN, zj; pkt, ills; jaarboekje; € 3,50

MEERDERE AUTEURS; Wie? Wat? Waar? 1975; Meulenhoff, zj; pkt, ills, knikje in achterplat, 320 pp; jaarboekje; € 3,50

MELLOR, ISHA; Alles in orde…; United IdeaZ, 1997; geb, foto's; jappenkamp Indie; € 3,50

MELLOR, ISHA; Even afkloppen; Baarn: Kern, 1981; gecart; folklore; € 3,75

MICHEELS, LOUIS J.; Dokter 117641 ~ Herinneringen aan de Holocaust; Ambo, 1989; pbk, scheefgelezen, lichte grbruikssporen op snee, 202 pp; tweede wereldoorlog ; € 4,50

MILES, ROSALIND; Stiefdochters van de tijd. De vrouw als paria van de geschiedenis; Bruna, 1989; pkbk, exlib, hoekje uit fr.p, verder zeer goed, 286 pp; vrouwenstudies / geschiedenis; € 7,50

MOLEN, S. J. VAN DER, PAUL VOGT; Onze volkskunst ~ Eten en drinken, koekplanken, knipprenten, volksgeloof en bijgeloof, klederdrachten, wagens, sjezen en arren, volksprenten, kinderfolklore, wooncultuur, spel en dans, stiepeltekens en geveleinden; Elsevier, 1979; geb + stofomsl, foto's, 320 pp, HOOG VERZENDTARIEF ; volkkunst; € 10,00

MULDER, ANNE H.; Tussen Keulen en Parijs ~ Bourgondische tijd; Querido, 1953; geb, stofomslag redelijk, ills, 226 pp; geschiedenis; € 5,00

MULDER, ANNE H.; Zeven eeuwen Nederlandsche levenskunst I ~ In Holland staat een huis; Querido, zj; geb, ills, 220 pp; cultuurgeschiedenis; € 6,50

NADEL, H.; Devons-nous vivre nus? ~ La nudite et la morale (Tome 5); Ed de Vivre, 1930; geniet, naamstempeltje op titelpag, zw-w ills en foto's, 40 pp ; nudisme, naturisme, vrije lichaamskultuur; € 10,00

NOHAIN, J. EN CARADEC, C.; De Petomaan1857-1945 ~ Zijn leven, zijn werk; Paris, 1968; pbk, naamstempel fr.p, ills, 118 pp; amusement / geschiedenis; € 3,50

NOLTHENIUS, HΙLΘNE; Renaissance in Mei ~ Florentijns leven rond Francesco Landini (1397); Spectrum, 1956; geb in linnen (rug verschoten) geen stofomsl, foto's, wat pigmentvlekjes, ills, 292 pp; Italie; € 6,00

NOORDEGRAAF, H, H.LANSINK; Herman Bode, Vakbondsman; Arbor, 1991; pbk, foto's; vakbond; € 3,50

NORTON LEONARD, J.; Ancient America; Time-Life, 1977; geb, ills, exl & naam, 192 pp; Latijns Amerika; € 6,00

OKKEMA, J.C.; Handleiding voor genealogisch onderzoek in Nederland; Fibula, 1986; pbk, voorplat met knik, foto's, ills, 128 pp; genealogie; € 4,50

PAAPE, A.H. E.A.; Handboek van de tweede wereldoorlog; Spectrum, 1980; geb, ills, 300 pp, KAN KRAP DOOR BRIEVENBUS, W.S. 6.20 TARIEF/PAKKET; tweede wereldoorlog; € 10,00

PAAPE, HARRY; De geuzen; VBBB, 1965; pbk, rug gaaf, omslag (zoals meestal) vaal, boekenweekgeschenk, ills, 160 pp; 2e w.o. essay; € 2,50

PADOVER, PAUL K.; Leven en dood van Lodewijk xvi; Spaarnestad, 1939; geb, franse pag verwijderd, roestig, 318 pp, duur verzendtarief; Frankrijk; € 5,00

PAMER, A. (ED); Age of optimism, Milestones of history vol v; Weidenfeld, 1970; geb, ills, foto's, 160 p; 1803-1896; € 9,00

PIERSMA, H. (RED.); Mensenheugenis ~ Terugkeer en opvang na de Tweede Wereldoorlog. ~ Getuigenissen ; Bakker, 2001; geb+stofomsl, zeer netjes, afb, 294 pp; tweede wereldoorlog; € 10,00

POP-HENNESSY, JAMES; Sins of the Fathers ~ A study of the Atlantic Slave Traders 1441-1807; Cassell, 1988; pbk, bookmark; history / slsvery; € 12,50

PORTNER, R. ; Bevor die Romer kamen; Prisma, 1987; geb, scheefgelezen, foto's(somm.los)478 pp, HOOG POSTTARIEF; ; € 5,00

PRESSER, J.; Ondergang; SU, 1965; geb, 2 dln, band verschoten; tweede wereldoorlog; € 12,50

PRIOR, INGEBORG; De clown en de acrobate ~ Een verboden liefde in nazi-Duitsland; Kern, 2002; pbk met flappen, foto's, 204 pp; waargebeurde liefdesgeschiedenis / tweede wereldoorlog; € 7,50

REIMER, P.J.; Leven in Hellas; Elsevier, 1966; pkt, ills; klassieke oudheid; € 2,50

REIMER, P.J.; Prisma Woordenboek der Klassieke Oudheid; Spectrum, 1959; pkt; klassieke oudheid; € 2,00

REINHARDT, LUDWIG; Helvetien unter den Romern; Harz, 1924; geb, ills, 748 pp, HOOG POSTTARIEF; klassieke oudheid; € 7,50

RIEMSCHNEIDER, MARGARETE; De wereld der Hethieten; Uitg Holland, 1958; geb, stofomslag redelijk, 167 zw w foto's, 2624 pp ; serie Grote culturen der oudheid; € 9,50

RIJKHOEK, D.; Ompoe Radja Naoealoe; geen uitg.genoemd / jaren 30; in linn.geb (sleets ook rug), geen stofomsl, veel blz.geknikt, vergeeld, foto's, scheurtjes, 182 pp; Indonesie / geschiedenis rond Tobameer / Pidaritijd /zending; € 5,00

RINGOIR, H.; De Nederlandse Infanterie; Dishoeck, 1968; gecart.fotolaminaat, naam schutbl, knikje hoek achterplat, verder goed, foto's, ills, 120 pp; legergeschiedenis; € 6,50

RITTER JR., P. H.; De donkere poort ~ Een boek, behelzende tal van persoonlijke herinneringen van vooraanstaande mannen, stemmingsbeelden, indrukken, beschouwingen, belangrijke en onbelangrijke gebeurtenissen, Verhalen en anecdoten over Nederland in de jaren 1914 - 1918; Daamen, 1931; geb,foto's, ills, 410 + 424 pp, HOOG VERZENDTARIEF; vaderlandse geschiedenis; € 20,00

RJNDT, PHILIPPE; Het proces Adolf Hitler; Sijthoff, 1978; geb+beschadigd stofomsl., gebruikssporen 344 pp, HOOG POSTTARIEF; tweede wereldoorlog / roman + werkelijkheid; € 7,00

ROEGHOLT, RICHTER; Amsterdam in de 20e eeuw deel 2 (1945/1970); Spectrum, 1979; geb, ills, 400 pp; Amsterdam; € 12,50

ROODNAT, BAS; De oorlogen; Van Zanten, 1994; geb, geen s.o., wat vlekjes op franse pag & besch aan achterschutblad, 104 pp; fraaie foto's van oorlogsmonumenten; € 12,50

ROSKAM, K.L.; Dekolonisatie van Afrika; Fibula, 1973; pbk, foto's, bibl.signatuur, 210 pp; Afrika; € 3,50

ROSTOVTZEFF, M.; De oude Wereld ~ Rome, Griekenland en het nabije Oosten; Spectrum, zj; 2 pkts; klassieke oudheid; € 4,00

ROTTSCHALK, GERDA; De tempelschrijver; Kluwer, 1972; geb, ills, 40 pp; jeugdboek geschiedenis oermens; € 2,00

SAINT EXUPERY (ON): DESTREM MAJA; Saint Exupιry ~ Les Geants; Paris-Match, 1974; hardc, spine slightly damaged, dj fine, first endpaper removed, many photographs (colour & bl/w); biography; € 7,50

SANTEN, SAL; De B van Bemazzel; Bij, 1989; pbk, 150 pp; jodendom / roman; € 5,00

SCHAKEL, MAARTEN; De laatste der mannenbroeders; De Haan, 1982; pbk, 196 pp; politiek; € 4,50

SCHOUTEN, JOHAN; Heksenwaan en heksenwaag in oude prenten; Repro-Holand, 1973; pbk, omslag vergeeld, ills, 80 pp; middeleeuwen; € 3,50

SCHROEDER, J.A.; Voltaire, Karel XII van Zweden; Veen, zj; geb, kleine beschad. fr. pag,.274 pp; Zweden; € 4,00

SCHROEVERS, MARINUS; De twintigste eeuw: Een cultuurgeschiedenis van het westen Wankele dageraad deel 1; Bataafsche Leeuw, 1995; geb, 200 pp; cultuurgeschiedenis; € 6,50

SILVERBERG, ROBERT; Archeologie onder water; Spectrum, 1966; pkt, 3 ezelsoortjes, 156 pp; archeologie; € 2,00

SIMONS, GERALD; Bloeiperioden der mensheid ~ Tijdperk van de vooruitgang; Parool / Time-Life, 1968; geb, linnen rug +strook, ills, 192 pp; geschiedenis / middeleeuwen; € 6,00

SLICHER VAN BATH, B.H.; Bijdragen tot de agrarische geschiedenis; Spectrum, 1978; pkt, stickers op rug, 332 pp; landbouw; € 4,50

SPOELSTRA, J.N.; Vijftig jaar christelijk sociaal werk 1879-1929 ~ Gedenkschrift ter gelegenheid van het gouden jubileum der afdeeling Groningen van het nederlandse werkliedenverbond Patrimonium (vaderlijk erfdeel); Jan Haan, 1929; geb, deukje omsl, roestvl/kringen, foto's, 156 pp; Christelijke sociaal werk / Groningen; € 4,50

STOK, BOB VAN DER; Oorlogsvlieger van Oranje; Haan, 1983; pbk, wat scheef gelezen, foto's, 262 pp; tweede wereldoorlog; € 4,00

SUMNER, B.H.; Rusland, heden en verleden; Meulenhoff. 1948; geb, foto's, 408 pp; Rusland; € 4,50

TERLOUW, FRIDA; Puttershoek ~ geschiedenis van de Cooperatieve Suikerfabriek en Raffinaderij g.a. 1912-1966 en vananderhalve eeuw beetwortelsuiker in Nederland; Meier pers, z.j. ca. 1969; geb, z.stofomsl, linnen iets sleets (kleine beschadigingen, enekel vlekje binnenwerk, foto's Cas Oorthuis, 224 pp + fotokatern; landbouw / suikerbietenteelt; € 17,50

TILLMAN, TERRY; The writings on the wall; Publ.Comp.Santa Monica, 1990; pbk, oblong-size, many photogr, 152 pp; geschiedenis / Berlin / de muur; € 9,50

UHL, FRANS; De wereld in een kinderhand ~ spel & speelgoed uit vroeger eeuwen; Oosthoek, 1966; hardcover (wat sleets), fr.exlibr, zwartw. ills.+ foto's, goed, 102 pp; geschiedenis WO I; € 5,00

VEN, D.J. VAN DER; De Heemliefde van het Nederlandsche volk; Rutgers, 1941; geb in kleurige band, ietsroestvlekkig, zw/w foto's, 296 pp; folklore, klederdrachten; € 8,00

VEN, D.J. VAN DER; Neerlands Volksleven [o.a. Openluchtmuseum Arnhem]; "Dalmeijer's Volksuniversiteit, zj (2e dr; oude spelling)"; geb, fraaie band, geen s.o., lichte schade aan titelpag, stempeltje (voor onze soldaten), wat roestvlekkig, 350 zw/w foto's, 364 pp; folklore; € 15,00

VERGILIUS; Aeneis ii, vi, ix; M'hoff, 1962; pkt; klassieke oudheid; € 2,00

VERHEEM, RUDY; Bevrijding zonder bevrijders ~ De 'Sinjo' tussen Indie en Nederland.; Hollandia, 1979; pbk met flappen (wat slijtijge aan randen), 112 pp; Nederlands Indie, Indonesie; € 5,00

VERRE, TONY VAN; Tony van Verre ontmoet Jan Terlouw; Gooise uitgev.1979; pbk, foto's, 144 pp; politiek; € 4,50

VLAMYNCK, MARIA; Het beleg van Nieuwpoort; Mercurius, 1977; pbk, ills, gebruikssporen, 226 pp; vaderl. geschiedenis; € 3,50

VONHOFF, H.J.L.; De zindelijke burgerheren ~ Een halve eeuw Liberalisme; Hollandia, 1965; pbk, ills, 272 pp; politiek; € 5,00

VRIES, ANNE DE; Oranje in zilver; Callenbach, 1962; gelijmd, foto's, wat knikken in omslag, 62 pp; koningshuis; € 3,00

VRIES, LEONARD DE (SAMENSTELLER); Panorama ~ Een fascinerende selectie uit de jaargangen 1913-1973; Skarabee, 1972 ; geb+stofomsl(beschadidg+gerepareerd), veel foto's en tekst uit oude bladen), 160 pp; ; € 7,50

VROOM, UDO; Ambachten en bedrijven; Mossault, 1983; gelijmd, foto's, knikken in papier; Zuiderzeemuseum, apotheek, industrie; € 2,50

VUIJSJE, IES; Tegen beter weten in ~ Zelfbedrog en ontkenning in de Nederlandse geschiedschrijving over de jodenvervolging; Augustus, 2006; pbk, 236 pp, als nieuw; tweede wereldoorlog; € 7,50

WEIJNS, J.; Beknopte gids van het Openluchtmuseum te Bokrijk; zn, 1969; geniet; folklore; € 1,50

WHITE, T.H.; The age of scandal; Penguin, 1962; pktbk; geschiedenis hervorming; € 1,75

WIJNBEEK, D.; De Ruyter als mens; Borns, 1948; gecart, ills, 70 pp; maritieme gesch; € 3,50

WILDE, HARRY; De politieke moord; Boekerij, zj; geb, stofomslag slecht, ills, 352 pp, HOOG POSTTARIEF; Lincoln, Raspoetin e.a.; € 5,00

WILHELMINA, H.M., JULIANA; Koninklijke woorden over Nederland-Indonesie; Wereldbilbliotheek, 1950; brochure, 16 pp; Indonesie; € 3,00

WILLIAMS, NEVILLE (INTROD); The expanding world of man, Milestones of history vol iii; Weidenfeld, 1973; geb, ills, foto's, 160 p; 1215-1588; € 9,00

ZANDSTRA, EVERT; Vrijheid ~ Het leven van Domela Nieuwenhuis; Contact, 1968; geb+beschadigd stofomsl, gebruikssporenfoto's, ills, 320 pp HOOG POSTTARIEF; geschiedenis / politiek; € 7,00

Zoektips

In deze catalogus staan de boeken op auteur gealfabetiseerd. U kunt een boek bestellen via onze
contactpagina.

U kunt hier klikken om in onze databank te kijken en te bestellen met een winkelmandje.
Voer ιιn woord in: of de achternaam van de auteur of een woord uit de titel.

Het komt voor dat een boek niet in de calogus staat maar wel in de databank (of omgekeerd). Dan kunt u het beste even een bericht sturen.

Deze pagina is geactualiseerd op 22 mei 2010.